
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5356, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 38.88 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±200ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5356AICFP-28N0-38.880000F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
XTAL OSC TCXO 38.8800MHZ
DC DC CONVERTER 36V 200W
PG11 MULTI CABLE NPB/TPE