
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KC3225Z |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 7.3mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of KC3225Z16.0000C15XXK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVPECL
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
CONN SOCKET 4POS 0.1 GOLD PCB