
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si550 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 108 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±80ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 98mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 550CD108M000DG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCTCXO 16.3690MHZ
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
CAP CER 680PF 25V X7R 1206
XTAL OSC VCXO 108.0000MHZ CMOS
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2