
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MXO45HXT |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 7.3728 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 26mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can) |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.240" (6.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MXO45HST-3I-7M372800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 74.2125MHZ CMOS SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL
DC DC CONVERTER 9V 3W