
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8208 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16.369 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 31mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT8208AI-G1-18S-16.369000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ CMOS
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
CONN SOCKET 4P 0.1 GOLD SMD R/A
CONN PLUG FMALE 20POS GOLD CRIMP