
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S2 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 24 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.62V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 12mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of S2CT025T-24.000-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC TCXO 32.7680MHZ CMOS
XTAL OSC XO 133.333333MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
IC CLOCK GENERATOR 24LGA
CONN RCPT FMALE 7POS SOLDER CUP