SIT8008BC-71-18S-12.000000E
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT8008BC-71-18S-12.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-72-18N-33.333000G
SIT1602BC-72-18N-33.333000G
MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-83-18E-38.400000T
SIT1602BC-83-18E-38.400000T
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
SiT9365AI-4E1-30E53.125000Y
SiT9365AI-4E1-30E53.125000Y
XTAL OSC XO 53.1250MHZ HCSL
SIT8008BC-71-18S-12.000000E
SIT8008BC-71-18S-12.000000E