
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECS-2100 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 2 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 25mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can) |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213" (5.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of ECS-2100A-020 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC TCXO 122.8800MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 23.9620MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 2.0000MHZ HCMOS TTL
XTAL OSC XO 12.5000MHZ HCMOS SMD
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM
CONN SOCKET 52POS 0.1 GOLD PCB