
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-8018CB |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 11 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.62V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 8.1mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SG-8018CB 11.0000M-TJHSA0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 50.4900MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 156.2539MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 11.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 44POS 2.54MM
PCB TERM BLOCK35 DEG 500MMPS 8P