
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA20 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±150ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 15mA |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CA20C1607HMT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 16.0MHZ 1.8V SMD
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
CABLE MARKER YELLOW KBH-C 10
OSC XO 620MHZ 3.3V LVPECL