ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-J-T10
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 2.0480KHZ NANODRIVE
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-J-T10 PDF
Type Description
Series:ASTMK
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:2.048 kHz
Function:-
Output:NanoDrive™
Voltage - Supply:1.2V ~ 3.63V
Frequency Stability:±75ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3µA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-UFBGA, CSPBGA
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)