
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8008B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16.9344 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SIT8008BC-23-33E-16.934400G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ
FIXED IND 11NH 450MA 220 MOHM
TVS DIODE 15V 21.4V 1.5KE
MEMS OSC XO 16.9344MHZ HCMOS
CONN RCPT 29POS 0.1 GOLD PCB R/A