SIT8209AC-82-25E-156.250000X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8209AC-82-25E-156.250000X PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)