SIT8008BI-83-33E-81.920000Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 81.9200MHZ H/LV-CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8008BI-83-33E-81.920000Y PDF
Type Description
Series:SiT8008B
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:81.92 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)