SIT3907AI-DF-33NM-220.000000T
Description
MEMS OSC DCXO 220.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT3907AI-DF-33NM-220.000000T PDF
Type Description
Series:SiT3907
Type:DCXO
Frequency:220 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):34mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)