SIT1602BC-32-25S-33.000000Y
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-32-25S-33.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)