ECX-L23BN-250.000
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
ECX-L23BN-250.000 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-L
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:250 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)