SIT8208AI-G2-25S-66.666000X
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-G2-25S-66.666000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.666 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B9-30NH148.425750T
SiT3372AI-1B9-30NH148.425750T
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
SiT3373AC-2E3-30NC644.531250Y
SiT3373AC-2E3-30NC644.531250Y
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
SiT3373AI-1B2-30NU281.000000T
SiT3373AI-1B2-30NU281.000000T
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVPECL
SiT3373AI-1E9-25NH491.520000Y
SiT3373AI-1E9-25NH491.520000Y
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
SiT3372AC-1B2-33NB161.132810Y
SiT3372AC-1B2-33NB161.132810Y
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ
SIT1602BI-82-30E-8.192000T
SIT1602BI-82-30E-8.192000T
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
SIT8208AI-G2-25S-66.666000X
SIT8208AI-G2-25S-66.666000X