S733025T-32.000-X-CT
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
S733025T-32.000-X-CT PDF
Type Description
Series:S7
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:32 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)