PD5000004
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ PECL SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
PD5000004 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ PD
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:PECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):88mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B2-25NX184.320000T
SiT3372AC-4B2-25NX184.320000T
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL
SiT3372AI-4E9-30NB128.000000Y
SiT3372AI-4E9-30NB128.000000Y
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ HCSL
SiT3373AI-2B3-30NX222.750000T
SiT3373AI-2B3-30NX222.750000T
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
PD5000004
PD5000004
ISL6439CBZ-T
ISL6439CBZ-T
IC REG CTRLR BUCK 14SOIC
ELF-15N017A
ELF-15N017A
COMMON MODE CHOKE 1.7A 2LN TH
LTM-330
LTM-330
LED MT SR VERT X 0.330" 3/5MM 2L