SIT1602BI-22-25N-60.000000D
Description
MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-22-25N-60.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:60 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B9-30NH100.000000T
SiT3372AC-1B9-30NH100.000000T
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-2B9-30NB148.500000X
SiT3372AC-2B9-30NB148.500000X
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
SiT3373AC-4E3-33NX364.800000X
SiT3373AC-4E3-33NX364.800000X
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL