SIT9003AI-13-33EO-80.00000X
Description
MEMS OSC 80.0000MHZ OE SMD
DataSheet
SIT9003AI-13-33EO-80.00000X PDF
Type Description
Series:SiT9003
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:80 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max):4.1mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)