SIT9003AI-23-33DB-12.0000T
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT9003AI-23-33DB-12.0000T PDF
Type Description
Series:SiT9003
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)