SIT1602BC-21-33S-6.000000D
Description
MEMS OSC XO 6.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-21-33S-6.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5156AICFD-28N0-48.000000Y
SiT5156AICFD-28N0-48.000000Y
XTAL OSC TCXO 48.0000MHZ
SiT3373AI-2B3-28NE307.695484X
SiT3373AI-2B3-28NE307.695484X
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
SiT3372AI-1E9-28NC184.320000Y
SiT3372AI-1E9-28NC184.320000Y
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
SIT1602BC-21-33S-6.000000D
SIT1602BC-21-33S-6.000000D
SiT3373AI-4E3-30NZ622.000000T
SiT3373AI-4E3-30NZ622.000000T
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
DMN3190LDW-7
DMN3190LDW-7
MOSFET 2N-CH 30V 1A SOT363