SIT1618BE-13-33E-40.000000D
Description
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT1618BE-13-33E-40.000000D PDF
Type Description
Series:SiT1618
Type:XO (Standard)
Frequency:40 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2E9-25NY51.200000X
SiT3372AC-2E9-25NY51.200000X
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
SiT3373AC-2E2-30NG445.500000T
SiT3373AC-2E2-30NG445.500000T
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVDS
SiT3372AC-2B2-25NZ90.000000X
SiT3372AC-2B2-25NZ90.000000X
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVDS