SIT1602BI-22-28N-35.840000E
Description
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-22-28N-35.840000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:35.84 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FO2HSKBM8.0-T1
FO2HSKBM8.0-T1
OSC XO 8MHZ 1.8V HCMOS
SiT3373AI-2B2-30NU240.000000T
SiT3373AI-2B2-30NU240.000000T
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
SiT9365AI-4B2-28N122.880000Y
SiT9365AI-4B2-28N122.880000Y
XTAL OSC XO 122.8800MHZ HCSL
SIT1602BI-22-28N-35.840000E
SIT1602BI-22-28N-35.840000E
SiT9365AI-2B3-33E160.000000X
SiT9365AI-2B3-33E160.000000X
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS
SG901-1066 ANTENNA
SG901-1066 ANTENNA
RF ANT 2.4GHZ PCB TRACE IPEX SMD
D38999/20FB99AC
D38999/20FB99AC
CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT