ECX-L37BN-12.288
Description
XTAL OSC XO 12.2880MHZ LVDS SMD
DataSheet
ECX-L37BN-12.288 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-L
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:12.288 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):18mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)