S73305-33.3333-30-M
Description
XTAL OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD
DataSheet
S73305-33.3333-30-M PDF
Type Description
Series:S7
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):12mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)