SIT1602BC-13-25E-10.000000D
Description
MEMS OSC XO 10.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-13-25E-10.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-1B2-28E98.304000X
SiT9365AI-1B2-28E98.304000X
XTAL OSC XO 98.3040MHZ LVPECL
SiT3372AI-1E3-28NG74.250000T
SiT3372AI-1E3-28NG74.250000T
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL