SIT1602BC-81-33N-66.600000X
Description
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-81-33N-66.600000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.6 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-82-18N-8.192000Y
SIT1602BI-82-18N-8.192000Y
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-2E2-30NX148.350000Y
SiT3372AI-2E2-30NX148.350000Y
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
SiT3372AI-2E9-25NC163.840000Y
SiT3372AI-2E9-25NC163.840000Y
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVDS
SiT3373AC-4B9-25NC432.000000X
SiT3373AC-4B9-25NC432.000000X
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
SIT1602BC-81-33N-66.600000X
SIT1602BC-81-33N-66.600000X
SIT8209AI-31-28S-156.257812T
SIT8209AI-31-28S-156.257812T
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
26505-ESD
26505-ESD
LAMP MAGNIFIER 3 DIOPTER 115V 9W