AMPMDDB-2.0480T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
AMPMDDB-2.0480T PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:2.048 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-13-28S-77.760000E
SIT1602BC-13-28S-77.760000E
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AI-1E3-28NC240.000000Y
SiT3373AI-1E3-28NC240.000000Y
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-1B9-30NB50.000000T
SiT3372AC-1B9-30NB50.000000T
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL
VJ0603D120GLCAC
VJ0603D120GLCAC
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0603
AMPMDDB-2.0480T
AMPMDDB-2.0480T
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
TM55
TM55
FOLD-UP POCKET FOOD THERMOMETER
CABLE FFC 50POS 0.50MM 1.18"