SIT1602BI-32-XXN-74.250000T
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-32-XXN-74.250000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.25 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8209AI-81-25S-166.660000T
SIT8209AI-81-25S-166.660000T
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
SiT3373AI-1B2-25NX644.531250Y
SiT3373AI-1B2-25NX644.531250Y
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ
SiT3372AC-2E9-33NY163.840000T
SiT3372AC-2E9-33NY163.840000T
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVDS
SiT3372AI-2B2-25NX15.360000Y
SiT3372AI-2B2-25NX15.360000Y
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS
SIT1602BI-32-XXN-74.250000T
SIT1602BI-32-XXN-74.250000T
SiT5156AI-FK-30N0-38.880000Y
SiT5156AI-FK-30N0-38.880000Y
XTAL OSC TCXO 38.8800MHZ LVCMOS