S53305T-50.000-X-CT
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
S53305T-50.000-X-CT PDF
Type Description
Series:S5
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B3-25NH122.880000X
SiT3372AI-1B3-25NH122.880000X
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
SiT3372AC-2B2-25NY77.760000T
SiT3372AC-2B2-25NY77.760000T
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
SiT3373AI-2B9-25NY312.500000X
SiT3373AI-2B9-25NY312.500000X
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
SiT3372AC-2E9-25NY75.000000Y
SiT3372AC-2E9-25NY75.000000Y
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
S53305T-50.000-X-CT
S53305T-50.000-X-CT
SiT3372AI-4B2-25NX30.720000Y
SiT3372AI-4B2-25NX30.720000Y
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
IMM3282M8
IMM3282M8
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND