AMPMAGD-35.3280
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMAGD-35.3280 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:35.328 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)