SIT1602AI-22-33E-33.333000E
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT1602AI-22-33E-33.333000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5156AICFK-33VT-25.000000F
SiT5156AICFK-33VT-25.000000F
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ
SiT3372AC-2E9-25NX148.350000Y
SiT3372AC-2E9-25NX148.350000Y
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
SiT3372AI-4E9-28NU80.000000T
SiT3372AI-4E9-28NU80.000000T
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
SIT1602AI-22-33E-33.333000E
SIT1602AI-22-33E-33.333000E
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS
MKP385410016JC02G0
MKP385410016JC02G0
CAP FILM 0.1UF 5% 160VDC RADIAL
20020107-C202A01LF
20020107-C202A01LF
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM