AMPMDGA-16.3840T
Description
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMDGA-16.3840T PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:16.384 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B9-25NY122.880000X
SiT3372AC-1B9-25NY122.880000X
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
SiT9365AI-1E3-30E74.175824X
SiT9365AI-1E3-30E74.175824X
XTAL OSC XO 74.175824MHZ LVPECL
SiT5155AI-FK-33N0-16.367600F
SiT5155AI-FK-33N0-16.367600F
XTAL OSC TCXO 16.3676MHZ LVCMOS
AMPMDGA-16.3840T
AMPMDGA-16.3840T
CMR3-06 BK PBFREE
CMR3-06 BK PBFREE
DIODE GEN PURP 600V 3A SMC