SIT8209AI-G2-18E-166.666000X
Description
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-G2-18E-166.666000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.666 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-4B2-28N50.000000X
SiT9365AI-4B2-28N50.000000X
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCSL
SIT9120AI-2C3-33S150.000000X
SIT9120AI-2C3-33S150.000000X
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
SiT3373AI-2B3-33NH491.520000X
SiT3373AI-2B3-33NH491.520000X
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVDS
SIT8209AI-G2-18E-166.666000X
SIT8209AI-G2-18E-166.666000X
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
SiT5357AE-FN-28E0-100.000000Y
SiT5357AE-FN-28E0-100.000000Y
XTAL OSC TCXO 100.0000MHZ LVCMOS
VI-JNP-EW-F2
VI-JNP-EW-F2
DC DC CONVERTER 13.8V 100W
MS27467T21A35SALC
MS27467T21A35SALC
CONN PLG HSG FMALE 79POS INLINE