SIT8208AC-83-28E-4.000000X
Description
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8208AC-83-28E-4.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-2B2-28NB614.000000T
SiT3373AC-2B2-28NB614.000000T
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-4E3-28NU223.000000X
SiT3373AI-4E3-28NU223.000000X
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ HCSL