SIT3907AC-DF-33NB-100.000000T
Description
MEMS OSC DCXO 100.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT3907AC-DF-33NB-100.000000T PDF
Type Description
Series:SiT3907
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:DCXO
Frequency:100 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):34mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8208AC-23-33S-74.176000X
SIT8208AC-23-33S-74.176000X
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
SiT9365AI-2B1-30E325.000000T
SiT9365AI-2B1-30E325.000000T
XTAL OSC XO 325.0000MHZ LVDS
SiT3373AC-2B3-30NZ245.760000X
SiT3373AC-2B3-30NZ245.760000X
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVDS
VLM100W-24
VLM100W-24
LED DRIVER CV 120-277VAC 24VDC
SiT5356AI-FN-30N0-50.000000F
SiT5356AI-FN-30N0-50.000000F
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
SIT3907AC-DF-33NB-100.000000T
SIT3907AC-DF-33NB-100.000000T
RN731ETTP2340D25
RN731ETTP2340D25
RES 234 OHM 0.5% 1/16W 0402