ECX-H27CM-212.500
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ HCMOS
DataSheet
ECX-H27CM-212.500 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-H
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:212.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)