SG-8002CA 37.0000M-PCCL0
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 37.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-8002CA 37.0000M-PCCL0 PDF
Type Description
Series:SG-8002CA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:37 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):28mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)