SIT9002AC-143N33EQ200.00000Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT9002AC-143N33EQ200.00000Y PDF
Type Description
Series:SiT9002
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:200 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):84mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)