SIT1602BC-73-25N-37.500000D
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-73-25N-37.500000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:37.5 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B2-28NE173.370750T
SiT3372AI-2B2-28NE173.370750T
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ LVDS
SiT3373AI-1E9-28NB622.080000Y
SiT3373AI-1E9-28NB622.080000Y
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
SiT3372AI-2B2-28NG125.000000Y
SiT3372AI-2B2-28NG125.000000Y
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
SIT1602BC-73-25N-37.500000D
SIT1602BC-73-25N-37.500000D