S1M05T-26.000-X-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
S1M05T-26.000-X-R PDF
Type Description
Series:S1
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:26 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2E3-33NH51.200000X
SiT3372AI-2E3-33NH51.200000X
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
SiT3372AC-2B2-30NE135.000000T
SiT3372AC-2B2-30NE135.000000T
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
SiT9365AC-2E1-33E53.125000T
SiT9365AC-2E1-33E53.125000T
XTAL OSC XO 53.1250MHZ LVDS