SIT1602BC-71-33S-28.636300G
Description
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-71-33S-28.636300G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:28.6363 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT3372AC-2B2-28NZ122.880000X
SIT3372AC-2B2-28NZ122.880000X
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
SiT3372AI-2B3-30NC80.000000T
SiT3372AI-2B3-30NC80.000000T
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-2E2-33NU200.000000T
SiT3372AI-2E2-33NU200.000000T
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
SIT2024AELS3-XXN-16.000000G
SIT2024AELS3-XXN-16.000000G
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS
SIT1602BC-71-33S-28.636300G
SIT1602BC-71-33S-28.636300G
145943
HPHV YEL/BLU/RED/BLK/ORG LIQVAP
V110B24T150BN
V110B24T150BN
DC DC CONVERTER 24V 150W