SIT9120AC-2B1-25S166.600000E
Description
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AC-2B1-25S166.600000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8208AC-G3-33E-74.175824Y
SIT8208AC-G3-33E-74.175824Y
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
SiT3373AC-2E3-25NY224.000000X
SiT3373AC-2E3-25NY224.000000X
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-2E9-33NC153.600000X
SiT3372AC-2E9-33NC153.600000X
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
SIT9120AC-2B1-25S166.600000E
SIT9120AC-2B1-25S166.600000E
119754
B302 10X14 BLK,GRN/WHT EYE WASH
PR15-2-20.0A-XX-V
PR15-2-20.0A-XX-V
CIR BRKR MAG-HYDR 20A PUSH-RESET
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM