SIT8924AM-72-33N-100.000000D
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8924AM-72-33N-100.000000D PDF
Type Description
Series:SiT8924
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.8mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)