ASG-C-V-A-125.000MHZ
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASG-C-V-A-125.000MHZ PDF
Type Description
Series:ASG-C
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±35ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):45mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)