AMPMGDC-11.0592
Description
MEMS OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGDC-11.0592 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:11.0592 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E2-28NE15.360000Y
SiT3372AI-1E2-28NE15.360000Y
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
CA25C2605ILT
CA25C2605ILT
XTAL OSC XO 26.0MHZ 3.3V SMD
SiT3373AC-4B9-25NY250.000000X
SiT3373AC-4B9-25NY250.000000X
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
CLB_300_YTP
CLB_300_YTP
LENS YELLOW FRESNEL RING SNAP IN
AMPMGDC-11.0592
AMPMGDC-11.0592
PNDS-20V-Z
PNDS-20V-Z
CONN RETAINER FOR PND 20POS