ASVV-74.250MHZ-C25-N102-T
Description
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ CMOS
DataSheet
ASVV-74.250MHZ-C25-N102-T PDF
Type Description
Series:ASVV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:74.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E3-33NU75.000000T
SiT3372AC-4E3-33NU75.000000T
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-2B3-25NH224.000000Y
SiT3373AC-2B3-25NH224.000000Y
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
SiT9365AC-1E3-28N325.000000Y
SiT9365AC-1E3-28N325.000000Y
XTAL OSC XO 325.0000MHZ LVPECL
LQP03TG4N7J02D
LQP03TG4N7J02D
FIXED IND 4.7NH 250MA 720 MOHM
ASVV-74.250MHZ-C25-N102-T
ASVV-74.250MHZ-C25-N102-T
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ CMOS